Довідка щодо оформлення субсидії

Довідка щодо оформлення житлової субсидії

Оскільки, з 01.05.2015 року вступив у дію спрощений порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива із внесеними змінами постановою КМУ №475 від 26.06.2015р., яка вступила в дію 23.07.2015р. то подаємо виклад виступу начальника управління соціального захисту населення Кам’янка-Бузької РДА Андрія Загайко під час наради з керівниками органів місцевого самоврядування, щодо питань та порядку оформлення житлової субсидії.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень).

Куди і як подаються документи?

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою.

Примітка: Адреса управління соціального захисту населення Кам’янка-Бузької райдержадміністрації: 80400, м. Кам’янка-Бузька, вул. Павлова, 2 (неподалік І школи) Керівник Загайко Андрій Михайлович, телефон – 5-13-58

Перелік документів для призначення субсидії:

Зразок заповнення документів про призначення субсидії

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду.

Примітка: Це значить, що крім визначеного переліку документів, вимагати будь яких інших підтверджуючих документів, довідок, витягів, інспектори управління соціального захисту населення не повинні.

На який термін призначається субсидія?

Субсидії призначається громадянам з урахуванням норм, що передбачені Положенням у редакції з 01.05.2015 на 12 місяців, а на наступний період – без звернення громадян. Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014 – 2015 років, субсидія у травні призначається без звернення, але, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні, – з квітня 2015 року.

За який період враховуються доходи при призначенні субсидії?

Для визначення періоду, за який будуть враховуватися доходи при призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно керуватися датою, коли надійшло звернення за призначенням субсидії. Якщо звернення надійшло у І кварталі, доходи враховуються за перші три квартали попереднього року, якщо звернення надійшло в інший період – доходи за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб  після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами,  затвердженими  Мінсоцполітики.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на підставі доходів лише за попередній календарний рік (пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії»).

Які доходи враховуються під час призначення субсидій?

До доходів враховуватимуться:

 • заробітна плата;
 • пенсія;
 • допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини);
 • стипендія;
 • грошове забезпечення;
 • аліменти;
 • виплати відповідно до умов цивільно-правового договору;
 • доходи від підприємницької діяльності;
 • здачі майна в оренду;
 • від продажу майна та немайнових прав;
 • продажу сільськогосподарської продукції.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи  від  розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового  і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних  організацій,  допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Щодо призначення субсидій комісіями

За рішенням комісії субсидія призначається лише в наступних випадках:

 • на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);
 • особові рахунки відкриті на іншу особу;
 • сім’я яка протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
 • з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб (за наявності засобів обліку послуг);
 • державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;
 • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

Щодо дій у випадках повідомлення заявником про зміни

Положенням визначено перелік випадків (змін), про які заявник інформує управління соціального захисту протягом місяця з часу їх настання:

 • зміна складу осіб, які зареєстровані;
 • зміна їх соціального статусу;
 • зміна джерел доходу;
 • зміна переліку отримуваних житлово-комунальних послуг;
 • придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої.

Як дізнатися, чи нарахували вам субсидію?

Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, чи призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У разі призначення субсидії у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.

Після звернення та надання заявниками всіх необхідних документів у десятиденний термін мати відбутися опрацювання документації та надіслано відповідне повідомлення.

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *