Довідка щодо оформлення субсидії (зі змінами)

Довідка щодо оформлення житлової субсидії

Оскільки, з 01.05.2015 року вступив у дію спрощений порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива із внесеними змінами постановою КМУ №475 від 26.06.2015р., яка вступила в дію 23.07.2015р. то подаємо виклад виступу начальника управління соціального захисту населення Кам’янка-Бузької РДА Андрія Загайко під час наради з керівниками органів місцевого самоврядування, щодо питань та порядку оформлення житлової субсидії.

Увага! З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень).

Куди і як подаються документи?

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою.

Примітка: Адреса управління соціального захисту населення Кам’янка-Бузької райдержадміністрації: 80400, м. Кам’янка-Бузька, вул. Павлова, 2 (неподалік І школи) Керівник Загайко Андрій Михайлович, телефон – 5-13-58

Перелік документів для призначення субсидії:

Зразок заповнення документів про призначення субсидії

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду.

Примітка: Це значить, що крім визначеного переліку документів, вимагати будь яких інших підтверджуючих документів, довідок, витягів, інспектори управління соціального захисту населення не повинні.

На який термін призначається субсидія?

Субсидії призначається громадянам з урахуванням норм, що передбачені Положенням у редакції з 01.05.2015 на 12 місяців, а на наступний період – без звернення громадян. Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014 – 2015 років, субсидія у травні призначається без звернення, але, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні, – з квітня 2015 року.

За який період враховуються доходи при призначенні субсидії?

Для визначення періоду, за який будуть враховуватися доходи при призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно керуватися датою, коли надійшло звернення за призначенням субсидії. Якщо звернення надійшло у І кварталі, доходи враховуються за перші три квартали попереднього року, якщо звернення надійшло в інший період – доходи за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб  після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами,  затвердженими  Мінсоцполітики.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на підставі доходів лише за попередній календарний рік (пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії»).

Які доходи враховуються під час призначення субсидій?

До доходів враховуватимуться:

 • заробітна плата;
 • пенсія;
 • допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини);
 • стипендія;
 • грошове забезпечення;
 • аліменти;
 • виплати відповідно до умов цивільно-правового договору;
 • доходи від підприємницької діяльності;
 • здачі майна в оренду;
 • від продажу майна та немайнових прав;
 • продажу сільськогосподарської продукції.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи  від  розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового  і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних  організацій,  допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Щодо призначення субсидій комісіями

За рішенням комісії субсидія призначається лише в наступних випадках:

 • на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);
 • особові рахунки відкриті на іншу особу;
 • сім’я яка протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
 • з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб (за наявності засобів обліку послуг);
 • державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;
 • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

Щодо дій у випадках повідомлення заявником про зміни

Положенням визначено перелік випадків (змін), про які заявник інформує управління соціального захисту протягом місяця з часу їх настання:

 • зміна складу осіб, які зареєстровані;
 • зміна їх соціального статусу;
 • зміна джерел доходу;
 • зміна переліку отримуваних житлово-комунальних послуг;
 • придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої.

Як дізнатися, чи нарахували вам субсидію?

Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, чи призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У разі призначення субсидії у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.

Після звернення та надання заявниками всіх необхідних документів у десятиденний термін мати відбутися опрацювання документації та надіслано відповідне повідомлення.

У порядок отримання житлових субсидій внесли зміни

Увага! З 1 травня на підставі внесених 26 квітня Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. 

На підставі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Основні нововведення:

Збільшення соціальної норми для непрацездатних.

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв м  до 75 кв м.

Нововведення для тих, хто проживає у садовому будинку.

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації. З травня 2017-го за рішенням комісій з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соціального захисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зміни щодо опалювального періоду.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Монетаризація субсидій

Залишки невикористаних субсидій монетизують на оплату опалення (в обсягах до 100 куб. м природного газу та 150 кВт•г електроенергії, прибл. до 700 грн.), що виникли у зв’язку з економним споживанням природного газу та електроенергії. Кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення. Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність. Підприємства – надавачі послуг з газо-, електропостачання до 1 червня поточного року повинні надати органам соціального захисту населення поіменні списки осіб, які мають суми невикористаної субсидії.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи або поштового відділення, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Кому повторно необхідно подавати документи для оформлення субсидії?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

 • орендують помешкання;
 • мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;
 • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Про що потрібно повідомляти фахівців соціального захисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

 • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
 • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
 • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
 • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

Інші зміни:

 • Відтепер не враховуватимуться до сукупного доходу при призначенні субсидії допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
 • Надано можливість надсилати повідомлення про призначення субсидії електронною поштою та смс, при умові надання електронної адреси та номера телефону.
 • Внесено зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 534, в частині застосування його для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодної і гарячої води та водовідведення, а також проведення відповідного розрахунку до 1 червня.
 • Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення субсидії.Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Тому, якщо родина за рік не сплатила заборгованості, вона має можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018 рр.). Інформація про заборгованість того чи іншого споживача надходитиме управлінням соціального захисту від надавачів комунальних послуг. Нових субсидіантів це не торкнеться.

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *