Круглий стіл для практичних психологів та соціальних працівників ЗОШ та НВК району

4 травня в приміщенні РДА відбувся “круглий стіл” на тему: «Збережемо сім’ю для дитини, а дитину – для України» для практичних психологів та соціальних працівників ЗОШ та НВК району.

Метою заходу було проведення інформаційної кампанії та формування позитивної громадської думки щодо послуги патронату із забезпечення тимчасового догляду, виховання та реабілітації в умовах сім’ї дітям, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування, дітей, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги, перебувають у СЖО, в т.ч. діти, які набувають чи набули статусу дитини-сироти чи дитини, позбавлених батьківського піклування.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра Кравець повідомила про те, що 26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”, який регламентує функціонування патронатної сім’ї. Галина Паньонтко розповіла про особливості та етапи запровадження послуги патронату в Україні, вимоги до патронатних вихователів та матеріальна підтримка від держави.

Всього у заході взяли участь 16 осіб, які будуть залучені до інформаційної кампанії центру. Їм надано інформаційні матеріали, обговорено шляхи поширення інформації.

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин.

Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї.

Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання.

Якщо Ви хочете стати патронатним вихователем за детальною та довідковою інформацією звертайтесь до Кам’янка – Бузького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також за тел. 5-22-05; 2-39-30, 0978682455.

Оригінал новини: Професія – патронатний вихователь

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


Новий голова Кам'янка-Бузької райдержадміністрації
В селі Руда освячено пам'ятник новітнім героям
Кам’янка-Бузький район одержав субвенцію з бюджету
Володимир Кирилич провів понеділкову нараду
Підготовка до Прощі з нагоди 100-ліття об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі
Батьківство – відображення себе в дітях
Посилення безпеки об’єктів життєдіяльності району на період травневих свят
У Львівській ОДА закликають повідомляти про факти неякісного ремонту доріг
Жовтанецька ОТГ: реалізація соціально важливих ініціатив

Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *