Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

15 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві Архиєрейською Літургією розпочався другий день IX Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ.

Богослужіння очолив Глава Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні військового єпископа Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

“Дозвольте ще раз усім вам подякувати, – звернувся Блаженніший Святослав до капеланів, – за те,  що у надзвичайних ситуаціях війни в яких живе наша держава і наш народ, кожен з вас відкрив найпотаємніші, найглибинніші, найкращі риси – ваші особисті і всієї Церкви. Тому-то я не соромлюся назвати військових капеланів нашої Церкви – справжнім її обличчям”, – підкреслив Глава Церкви.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що кризові ситуації, в яких знаходиться Христова Церква, перетворюються на особливу нагоду для свідчення Євангелії: «Коли Господь Бог ставить нас у надзвичайні життєві обставини, тоді начебто спадає зовнішня обгортка з людини, та виявляється глибинна та правдива її суть. Відкривається тоді внутрішнє надприроднє джерело життя, яке є у серці віруючої людини – показується Тіло Христове, яке є фундаментом життя Церкви», – додав Глава УГКЦ.

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав нагородив 120 душпастирів іменним нагрудним хрестом військового капелана.

Серед нагороджених почесною відзнакою також є отець Володимир Касіян – настоятель Спасо-Преображенського собору Української Греко-Католицької Церкви м. Кам’янка-Бузька Львівської області.

Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

«Це є вперше в історії нашої воскреслої Церкви, коли вручається Патріарша відзнака військовим капеланам, яку ми вчора затвердили окремим Декретом і Правильником Церкви», – відзначив Глава УГКЦ.

Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир

З свого боку, отці-капелани вручили Блаженнішому Святославу відзнаку ІІІ окремого мотопіхотного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади. За словами капеланів цієї бригади, військовослужбовці просили передати слова вдячності за неустанну молитву Предстоятеля УГКЦ в наміренні воїнів та за мир в Україні. Саме ця бригада попала під обстріл ворожих військ на початку вересня 2014 року, після якої на місці дислокації українських військовослужбовців неушкодженим залишився лише березовий хрест.


* За матеріалами сайту Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


У селі Жовтанці, 400 учнів не ходять у школу через холод
Відкриття меморіальної дошки новітньому Героєві України (Відео)
Чин перепоховання захисника України Андрія Саксіна (відео)
Освячено меморіальну дошку новітньому герою Дмитру Жукову
Військкомат хоче виселити дитячу консультацію
Викрадення людини у м. Кам’янка-Бузька. 90-ті повернулись?
Проект безоплатної правової допомоги вже у Кам’янці-Бузькій
Кам’янеччина вшанувала пам’ять полеглих у Другій світовій війні
Святкування 350-річчя храму св. Миколая - як це було...

Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *