У селі Жовтанці, 400 учнів не ходять у школу через холод

У селі Жовтанці, 400 учнів не ходять у школу через холод

У селі Жовтанці, Кам’янка-Бузького району – батьки не пустили дітей до садка та школи. Вони розташовані в одному приміщенні, в якому немає опалення! Тож надворі нині тепліше, ніж у класах. Діти мерзнуть і хворіють. А все через недбальство дорослих. У будівлі ще навесні почали міняти систему опалення. Але так і не закінчили. Подробиці дивіться та читайте далі.

«400 учнів з села Жовтанці на Львівщині не ходять до школи через холоднечу. Стару систему опалення у навчальному закладі  демонтували ще навесні, а нових батарей не встановили досі», – повідомили, 27 жовтня, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Подробиці – в її відеосюжеті:

На телеканалі «Україна», у вечірньому випуску програми «События», також розповіли про Жовтанці та проблеми школи. Пропонуємо переглянути і це відео:

У селі Жовтанці більше 400 дітей не ходять на уроки – через холод в класах. У школі вже три місяці змінюють опалення. Хто винен і коли заняття все ж почнуться?

Своєю чергою, на телеканалі «НТН» розповіли сьогодні, 27 жовтня:

На Львівщині й досі без опалення дитячий садочок і школа

У селі Жовтанцях на Львівщині – батьківське повстання. Люди не пустили дітей до садка та школи. Вони розташовані в одному приміщенні, в якому немає опалення! Тож надворі нині тепліше, ніж у класах. Діти мерзнуть і хворіють. А все через недбальство дорослих. У будівлі ще навесні почали міняти систему опалення. Але так і не закінчили.

Сьогодні в дитсадку лише четверо малят. Ці витривалі дітки дають майстер-клас – як зігрітися, коли у приміщенні холодніше, ніж надворі.

Катерина Гавриляк, помічник вихователя:

– В зв’язку з тим, що дуже холодно, з 54-х дітей прийшло сьогодні тільки чотири дитини. Батьки не відпускають, тому що дуже холодно.

Вихователі вмикають обігрівачі і хоч якось дотягують температуру в кімнатах до плюс п’ятнадцяти. А ось для школи такий спосіб “підняття градуса” – розкіш. Відтак із чотирьох сотень учнів на уроки не прийшов жоден.

Вікторія Балицька, кореспондентка:

– У жовтанецькій школі сьогодні не чути дитячого гаміру та сміху. Порожньо і в коридорах, і в класах. На термометрі плюс вісім. Діти не витримали холоду і не прийшли на уроки.

У школі канікули закінчилися минулої п’ятниці. Тож з понеділка мали розпочатися уроки. Та батьки підняли бунт і не пустили дітей замерзати. У пані Уляни двоє школярів. Сьогодні вони залишилися вдома.

Уляна Максимишин, мати двох школярів:

– Ми, батьки, хвилюємося за своїх дітей. Ми просто-напросто не пустили їх, не пускаєм в школу. Ми дізнаємся, шо от буде опалення робитися в школі: тіштеся, батьки, що будуть діти в теплих класах сидіти, а тут взагалі катастрофа вийшла.

Катастрофа розпочалася навесні, коли взялися міняти систему опалення у школі. Старі батареї познімали, а нові – не поставили. Тож діти вже втомилися робити зігрівальну гімнастику замість того, щоб навчатися.

– Не дуже. В куртках сиділи, було незручно писати, холодно в руки було.

– А ти, Іванка, як?

– І завжди був один урок в нас.

Аби хоч якось зігріти дітей, учителі навіть поскорочували уроки. Та це не допомогло. І учні, і викладачі почали масово хворіти.

Олена Денисюк, вчителька української мови:

– Діти змерзли, посиніли всі, очі посоловілі. Ми бачимо, що вони нас сприймати не будуть. Але все одно приходиш в клас, я рухаюся, я ходжу по класу, до дошки, пишу на дошці. Діти, кажу – давайте бігаєм до дошки швиденько, гріємося трошки. А вони потім кажуть – в вас ніс вже червоний. Я кажу – ну, такий як в вас всіх. Ви своїх носів не бачите. Ну шо ж, ми змерзли всі.

Ірина Кашуба, вчителька хімії:

– Насморк, кашляла, і бачу, що і вухо вже почало боліти, і то. І отак на лікарняний теж з таким відривом не хочеться йти. Трошки так лікуєшся вдома. Прийдеш, і вже бачу – знов холодно в ноги.

Зараз у школі встановлюють систему опалення лише двоє робітників. Як так сталося, що за півроку не виконали всієї роботи, пояснюють просто:

– Ну, та як працюєм? Як підвозять матеріал, так і працюєм. 

– А підвозять погано?

– Ну деколи невчасно.

Чиновники у райвідділі освіти виправдовуються – від них, мовляв, нічого не залежить. І кивають на комунальників, які вчасно не заплатили за матеріали та роботу підрядника.

Жанна Король, керівник відділу освіти Кам’янка-Бузької райдержадміністрації:

– Початок робіт був запізнений. У зв’язку, так як ми неодноразові наші звертання з червня, чому ще не розпочинаються роботи, нам була дана відповідь така, що були заблоковані рахунки управління капітального будівництва.

Одразу після приїзду журналістів обласний відділ освіти звільнив директорку школи, яка вже кілька місяців на лікарняному. А керівник Львівщини пообіцяв, що до кінця тижня систему опалення встановлять.

Вікторія Балицька, Михайло Заярнюк

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


Зустріч з головою ОДА Олегом Синюткою (Відео)
Особливості голосування 25 жовтня на місцевих виборах
Прес-конференція голови РДА щодо школи у с.Жовтанці
Загадкова загибель хлопця у нічному клубі «Озон»
Затримано підозрюваного у вбивстві у нічному клубі
Чин перепоховання захисника України Андрія Саксіна (відео)
Освячено меморіальну дошку новітньому герою Дмитру Жукову
Чому зростає злочинність у нашому місті?
Військкомат хоче виселити дитячу консультацію

Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *