Відома капела бандуристів імені Г.І.Майбороди виступила у Кам’янеччині

16 травня на сцені Кам’янка-Бузького районного Народного дому виступила Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди.  Художній керівник, головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди, доцент національної музичної академії ім.Чайковського, народний артист України Юрій Курач. Півторагодинне мистецьке дійство полонило серця глядачів, професіонали – працівники музичних шкіл Кам’янеччини – сіяли радістю, їхні душі сповнилися високим натхненням, інші глядачі щасливо аплодували до червоних долонь, підспівували, зичливо бажали артистам всіляких щедрот.

По завершенні концерту заступник голови Кам’янка-Бузької міської ради Богдан Ковалюк сказав: “Ми ще не усвідомили, хто до нас сьогодні приїхав. Вже давно ця сцена не бачила і не чула такого прекрасного колективу, якому 100 років минає,  який об’їхав увесь світ”. Досвідчений митець культури пригадав: “Коли ми були в Києві на святкуванні 70-річчя Мирослава Вантуха, керівника ансамблю танцю імені П. Вірського, який був у Великосілках, якому також аплодував весь світ, то це було мистецтво танцю, сприймалося візуально. Але коли весь світ сприймає український колектив як і ми – то це є гордість за нашу державу, за нашу культуру. Я зараз говорю, а серце вискакує з грудей, настільки хвилююся, настільки це приємно, коли тут у нас є знаменитий, іменитий колектив”.

Кожен присутній на концерті відчув гармонію між сценою і залом. “Не має слів, щоби висловити слова вдячності за прекрасне мистецтво, яке ви нам сьогодні показали. Я думаю, ті, кого сьогодні не має в залі, – дуже пожаліють. Бо це не якась гучна, шумна, беззмістовна група, яка заполонює ефір телебачення і радіо. Це високе мистецтво української культури, це є так званий еталон нашої нації”, – додав Богдан Ковалюк. Він подякував керівнику колективу: “Пане Юрію, ви нам дали поштовх до підвищення духовності, шанування нашої української культури” і в знак пам’яті про наше місто подарував картину із зображенням старовинного пейзажу Кам’янка-Бузької, корзину квітів.

Завідувач сектору культури Любов Водоніс пригадала слова Ліни Костенко: “Митцю не треба нагород, Його судьба нагородила, Коли в людини є народ, Тоді вона уже людина”. “А ви є людьми з Великої літери, ото ж, ми вас щиро вітаємо на кам’янецькій землі”. Вона вручила подяку колективу від РДА, районної ради, депутатського корпусу району за велику творчу працю, високу майстерність, збереження та примноження надбань української культури.

У фойє НД викладач класу бандури Кам’янка-Бузької музичної школи Марія Хорочко поділилася враженнями: “Не можна передати словами відчуття. Яка техніка гри! Я в житті навіть не думала, що не побувавши в Києві, можна почути таку капелу в нашому маленькому містечку. Ми просто захоплені, вражені, многая і благая літа керівнику і всім учасникам! Від таких великих артистів ми черпаємо естетику виконання творів, вчимося, як передати пісню, мелодію, ту енергію, щоб захопити глядачів”. У них велика повага до глядача – це також важливо, артисти при виході на сцену кожен вклонився, по завершенні виступу – двічі або й тричі. Відчувалося, що глядачі їх люблять, поважають. “Крім того, що артисти технічні, вони так високо духовні, і не тільки в Києві, а й під час виступів у таких маленьких містечках. як наше. Боже, дай щоб їхні ручки працювали, інструменти строїли, а душі плекали любов між людьми!”, – побажала бандуристка.

Довідково: Кожен виступ Національної заслуженої капели бандуристів України вражає своїм внутрішнім духом нескореності та прагнення до самобутності, самодостатності – риси, яка завжди була, є і буде ознакою великих народів світу. Як ті паралельні квінти, що є характерною ознакою особливо української пісні, ця пісня живе своїм окремим неповторним життям і творить свою неповторну гармонію. Так і капела бандуристів – новітній синтетичний удосконалений вид українського кобзарського мистецтва творить своє неповторне мистецьке буття. Найкраще звучання чоловічих голосів свідомих українців – кращих синів свого народу – в поєднанні з блискучим віртуозним акомпонементом бандур, виконання складних творів на рівні кращих зразків світової класики, що при тому базуються на глибинній національній основі, філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу, козацьке характерництво – не може не вражати, не заворожувати глядачів.

Оригінал новини: КАПЕ́ЛА БАНДУРИ́СТІВ УКРАЇ́НИ ім. Г. Майбороди виступила у Кам’янеччині

Поділитись дописом:


Також радимо переглянути:


Зустріч з кандидатами на посаду міського голови та у депутати
26 грудня відбудеться духовно-молитовна зустріч учасників АТО
Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» отримав о. Володимир
Чому зростає злочинність у нашому місті?
Викрадення людини у м. Кам’янка-Бузька. 90-ті повернулись?
Проект безоплатної правової допомоги вже у Кам’янці-Бузькій
Вшанування ікони Божої Матері Кам'янка-Струмилової
Прохання допомогти молодому кам’янчанину
Повідомлення про хлорування води з 29 по 31 травня 2017 року

Відгуки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *